Yerli Yazılım Kampları

Yurtdışındaki örneklere benzer daha uzun süreli yazılım kampları Türkiye’de de yavaş yavaş yayılıyor galiba. Patika’yı ilk defa duydum ama Protel’le iş birliği de akıllıca olmuş.

Aramızda bu veya buna benzer yerli kurslar hakkında bilgisi olan var mı?

Aslında bu çok uzun zamandır var. Patika sanırım yeni başladı buna öncesinde kodluyoruz vardı. Ayrıca LKD’nin düzenlediği fiziksel kamplarda vardı.

Anladığım kadarıyla hepsi üç aşağı beş yukarı aynı tarzda. Kısa süreli ve haftasonu odaklı (LKD hariç).

Amerika veya Avrupa’daki gibi tam zamanlı ve aylarca süren kurslar yok galiba? :thinking: En azından ben bulamadım. :man_shrugging:

Evet abi dediğin gibi tam zamanlı ve aylarca yok diye biliyorum. Olursa da içerik hazırlamak ve milleti takip edebilmek için full time çalışmak, ciddi vakit ayırmak gerek. Bizlik iş değil :slight_smile:

Kar amaçlı olmadan ne kadar sürdürülebilir ben de emin değilim :thinking:

Kodluyoruz aslinda hala var, iceriden sirketlesmeye gitmisler ve Patika.dev’i acmislar diye biliyorum.
Ben de LKD’nin duzenledigi kamplarda bir suredir kosturuyordum fakat pandemi suresinde bir suru belirsizlik ortaya cikti. Biz biraz yuzyuze yapmayi seviyoruz. KYK’larin politikalari, oydu buydu derken biraz askida kaldi. Ama su an bir yerlerde duzenlemek icin kosusturasim var yine. :slight_smile:

1 Beğeni

Umarım güzel sonuçlar alıyorlardır :slight_smile: