Türkiye' deki il ve ilçeleri sağlayan bir API'ye ihtiyacım var

Selamlar, geliştirdiğim rails projemde kullanıcı girişi sırasında kullanıcıdan adres bilgisi de almam gerekiyor. Kullanıcı yaşadığı ili, ilçeyi ve mahalleyi seçecek. Bu bilgileri frontende verebilmek için hazır bir api arıyorum.

Şimdiden teşekkürler.

NOT => Akbank ve Vakıfbank’ ın apilerine baktım çalıştırmayı başaramadım. Githubda tam olarak ihtiyacımı karşılayan bir proje var fakat artık destek vermiyor. TUIK, e-devler, içişleri gibi sitelere göz attım fakat bir api bulamadım.

Belki işine yarayabilir

2 Likes

Buna da goz atabilirsin

2 Likes

çok teşekkürler :slight_smile: çok yararlı bir api olmuş

1 Like

çok teşekkürler :slight_smile: özellikle gem olması update alırken ve projeye entegre ederken büyük rahatlık oluyor. İlk olarak bu gemi deneyeceğim :smiley:

1 Like

@huseyin rails 5 ve 7 için gem kurulumunu yaptıktan sonra serveri ayağa kaldırırken bir problem ile karşılaşıyorum.

@nejdetkadirr heroku’nun ücretsiz sürümünü mü kullanıyorsun acaba. Çünkü eğer öyleyse ilk istek için fazlasıyla bekletecek beni.

Evet ücretsiz sürümünü kullanıyorum, buradaki static dataları soyle basit bir gem olusturarak kullanmıstım, belki işine yarayabilir.

eline sağlık :slight_smile: peki sadece random veriler mi döndürüyor. Readme dosyasındaki tüm örnekler öyle gibi duruyordu

1 Like

Aslında onu örnek olarak koymuştum, geriye Array döndürüyor, sen istediğin gibi handle edebilirsin.

1 Like

@atagunay İstersen şimdilik turkish_cities 0.3.0 versiyonunu kullanabilirsin. İl, ilçe, mahalle seçimini versiyon 0.2.0’da eklemiştim. Az önceki denemelerimde hata 0.4.0 versiyonundan sonra düşmeye başladı. Bugün ve ya yarın bir düzeltme yapıp yeni versiyon çıkabilirim diye düşünüyorum

4 Likes

tamamdır. Çok teşekkür ederim :slight_smile: @sarslanoglu

@atagunay Eğer projende turkish_cities ile devam edeceksen sorunu düzeltip 0.6.1 versiyonunu yayımladım. Sorunun kaynağı esasen I18n locale path’lerin string olarak eklenmesi gerekiyormuş. Ben ileride daha fazla local gelirse diye daha tembel bir çözüm olarak dinamik bir array paslıyordum

3 Likes

tamamdır. Elinize sağlık. Çalıştığım firmada elimdeki bir issue için kaç zamandır araştırma yapıyordum. Çok yardımcı oldunuz :smiley: