Selcuk Toklucu

:wave: :wave: :wave:

Merhaba. Ben Selcuk. Bu güzel topluluğa Boston, Massachusett’den katılıyorum. Doğma büyüme Ankaralıyım. 30’lu yaşlarımdayım :partying_face:

Ben yazılım ile uğrasmayı kucuk yaşlarımdan beri heves etmeme ragmen, ilerleme fırsatım malesef olmadı. Lise zamanlarımda tembel oldugum ve 4 yıllık bir üniversite eğitimi almam gerektiğine şartlanmamdan dolayı (çevre etkileri), ÖSS sınavında ancak biyoloji bölümünü tutturup bitirebildim. Sonlara doğru okudugum bölüm zevkli geldigi için birde biyoloji uzerine yüksek lisans yaptım. Sonrasında ingilizcemi geliştirmek amacıyla bir Amerikaya serüvenine atıldım. Bu serüven hayatımın donum noktası oldu diyebilirim. :nerd_face:

Amerikada aldığım ingilizce eğitiminin kalitesi pek hoşuma gitmedi ve başka bir yol arayışına girdim. Küçük yaşlarımın hayali olan yazılım sektörüne nasıl girebilirim diye düşünürken, IT uzerine 2. master yapmaya karar verdim. Master’imin sonrasında birde Boston’da General Assembly isimli bootcampde yazılım eğitimi alarak yeteneklerimi dahada geliştirdim ve yazılım piyasasını daha iyi tanımış oldum. Ruby yazılım diliyle tanışmam bu bootcamp aracılığıyla oldu. Bootcamp eğitimim sonrası, once bir küçük bir startup şirkette part time Mobile Developer olarak görev aldım. Birkaç ay sonrasında ise Sycamore Informatics şirketinde Full Stack Engineer olarak full time işe başladım. Bu şirkette Ruby ile çalıştığımız için, yazılım tecrübem daha çok Ruby üzerine gelişti. :diamonds:

Bugun itibariyle profesyonel anlamda 2 yıllık bir yazılım tecrübem var, Bunun 1.5 yılında RoR kullandım. :computer:

Daha çok VSCode kullanıyorum. RubyMine kullanları görüp hevesleniyorum ancak bu tarz degisimler yapmak nedense beni rahatsız ediyor ve çok zamanımı alacakmış gibi geliyor. :paperclips:

LinkedIn aracılığıyla sizlerle bağlantı kurmaktan mutluluk duyarım. Ayrıca bootcamp eğitimimi sırasında yaptığım projeleri merak edenler porfolio’mu ziyaret edebilirler. :file_folder:

Sevgiler. :smiling_face_with_three_hearts:

4 Beğeni

Oooo bir bootcamp’li daha! Hoş geldin Selçuk :wave::heart:

1 Beğeni

Aramıza hoş geldin @selcuktoklucu :slight_smile:

1 Beğeni