Monitör konusu

Bu modeli (27UN880-B) ben de bir ara çok araştırmıştım. Şu anda en mantıklı çözüm bu görünüyor bence de.

2 Beğeni

@ogirginc @ufuk

Hangi renk profilini kullanıyorsunuz? Bana Display P3 uygun geldi. Sizin seçiminizi de duymak isterim.

Anladığım bir konu olmadığı için varsayılanı kullanıyorum. Gerçi sen yazdıktan sonra teker teker hepsini bir denedim hızlıca ama varsayılana geri döndüm.

1 Beğeni

Selam :wave:

Bu monitörden ben de aldım. 3 hafta oldu kullanmaya başlayalı ve çok memnunum. Herhangi büyük bir sorun yaşamadım. Önerileri için de teşekkürler @ogirginc

@sinankeskin

Screen Shot 2021-11-22 at 13.30.48

Benim durum böyle. 4K seçeneği yok bende. :thinking:

1 Beğeni

Güle güle kullan @eayurt . Monterey’de değilsin sanırım. Ondandır.

Bana varsayılan renk profilinde renkler aşırı patlıyor gibi geldi. Display P3 Apple önerisiymiş ayrıca. Tek tek test ettim en doğal renkleri bu profil veriyor. Ya da bana öyle geldi.

1 Beğeni

Ben de varsayılan profili kullanıyordum ama şimdi Display P3’e geçirdim öyle deneyeceğim bir süre. Bu arada patlak renkler HDR’dan dolayı oluyor, ilk işim display ayarlarında HDR’i kapatmak oluyor. Çünkü bu monitörler gercek HDR desteklemiyorlar, o nedenle de çok kötü oluyor görüntü.

Bende su an durum soyle:

2 Beğeni

HDR konusunu iyi söyledin. Ben yazmayı atlamışım ama aldığım gibi kapatmıştım.

Bence yine de kısa süre de olsa Display P3 profili ile HDR açık bir deneyin derim. Ben çok alıştım ve renkler çok doğal geliyor şu anda. Özellikle de kırmızı ve siyah. @ufuk @ogirginc

1 Beğeni

HDR nasıl kapatılıyor ki? Ben cahil gibi HRD mı kullanıyorum uzun süredir. Göz alışıyor demek ki :frowning:

Ufuk’un paylaştığı fotoğrafta “High Dynamic Content” yazılı özelliğin işaret kutusuna basarak.

Şu yeni Xiaomi monitor’un spec’leri çok iyi duruyor. Eğer gerçekte de o kadar iyiyse, ve bizim coğrafyada da çıkarsa, bakılabilir: Xiaomi 27-inch 4K professional monitor with 99% Adobe RGB and DCI-P3 color gamut, dual HDMI 2.1, multi-function Type-C announced

2 Beğeni

1gönderiler yeni bir konuya bölündü: Monitör Adaptörü

LG 27 inch monitörü her ne kadar kıskansam da kendimi avutmak için geri geldim. :stuck_out_tongue:

Dell P2720DC’de ekranda flicking ve ghosting problemi yaşadım. Teknik servise fotoğraf yolladım, yeni monitör yollamışlar. :)))) Teknik servis +1 kalbimi kazandı

2 Beğeni

Enteresanmış. Ultrawide kullanıp denemek isteyenler olabilir :blush: