Monitör Adaptörü

Ben, 2019 Macbook Pro kullanıyorum, aracı olarakta Anker’in USB-C’den USB-A, HDMI ve USB-C çıkışları olan adaptörünü kullanıyorum. Fakat hiçbir zaman 4K görüntüyü 60 HZ’de alamadım, hep çözünürlüğü düşürmem gerekiyor. Siz hangi adaptörleri kullanıyorsunuz? Aynı kabloyu Windows Masaüstüne takınca( adaptörsüz tabi) 60 hz 4K görüntü alabiliyorum, Macbookda alamıyorum.
Elimde başka bir adaptör daha var, ondada aynı şekilde. Siz hangi adaptörleri kullanıyorsunuz? Apple’ın kendi adaptörüne yatırım yapsam 4k/60hz görüntü alırmıyım bilemedim.

Kullandığım adaptörler 4k olduğunu idda ediyor bu arada, lakin Macbook’un default ayarlarında 4k görüntüde veriyor ancak 30hz, :unamused:

Bir kaç soru:

1. Şu listedeki hangi 2019’u kullanıyorsun? Identify your MacBook Pro model – Apple Support (UK)
  2. Anker’in hangi modelini kullanıyorsun?
  1. MacBookPro16,1 - 2019
  2. Anker Adaptor, simdi farkettim 4k 30hz yaziyormus adaptorde :man_facepalming:

bonus: kullandigim diger bir adaptorde su ama bundada 4k 30 hz haziyormus… Eyvallah :slight_smile:

1 Beğeni

60hz’lik beğenip alırsan paylaş mutlaka. Ben de bakınıyorum kendim için. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben paraya bayılıp CalDigit TS3 Plus aldım, pek memnunum. Hiç sorun çıkarmadı daha.

3 Beğeni

Amazon’da Anker için şunu buldum. HDMI port kısmında hangilerinin 4K@60hz olduğunu yazıyor:

2 Beğeni