Maximum Multipart File Limit

Herkese merhaba. Active storage kullandığım projemde jpg ve tif dosyalarıyla çalışıyorum. Yerine göre 1000 sayfalık bir görsel dosyası kaydetme ihtiyacım olabilir. Bunu PDF olarak değil arka planda ayrı ayrı tif olarak tutmam gerekiyor. Bir post isteğinde 127’den fazla ek kaydedemiyorum.

Rack::Utils.multipart_part_limit is set to 128 by default

Yukarıdaki miktarı nereden arttırabilirim.

config/initializers/multipart_part_limit.rb adında bir dosya oluşturup, ardından içini aşağıdaki gibi doldurup dener misin? Uygulamayı restart etmeyi unutma tabi.

Rack::Utils.multipart_part_limit = "koymak istediğin limit"
1 Like

@nejdetkadirr
Rack::Utils.multipart_part_limit = 200 şeklinde integer veri girince oluyor. Çok teşekkürler. Çok makbule geçti. :blush:

1 Like

Rica ederim, iyi çalışmalar.

Guzel bir cevap. Elinize saglik.

Ama bu tarz durumlarda override etmek iyi bir fikir degil, cunku sistem bu yuku kaldiramayabilir, http timeout’a dusebilir, bir suru sey olabilir. :slight_smile:

Bu sebeple, mumkun oldugunca bunu farkli isteklere bolmekte yarar var.

1 Like

Farklı istekten kasıt, örneğin bir defada 100 upload sınırı koyup sonra update ile 100er 100er eklemeye devam etmek gibi mi?

Ornegin multipart degil, tek tek gondermek. Boylece limitlere de takilmazsin.

Active Storage icindeki direct upload’a da bakabilirsin, belki isini cozebilir.

Kastın her dosya için ayrı bir background worker kullanmak gibi, değil mi? 150 dosya yükleyeceksem 150 worker, 300 dosya yükleyeceksem 300 worker gibi gibi?

Dogru anlamamis olabilirim.

Tek bir post istegi icerisinde 100 gorsel gondermek yerine, farkli post isteklerine bolmek.

1 Like

Ben şöyle anladım. Direct Upload tek bir dosya için doğrudan post atıyor. 1000 görsel için 1000 post. Bu durumda ilişkili model form kaydı nasıl olacak? Model henüz post edilmediği için id almamış olacak için. Böyle durumda active_storage ilişkiyi nasıl kurar? Modeli kaydedip sonra id ile attachment için ayrı form mu yapmak lazım?

  • Bu arada her birini tekil istege bolmek yerine, yine 50-100 gibi sayilara da bolebiliriz. Burada hem timeout’a dönmesini istemiyoruz, hem de işlem yarıda bölünürse tekrar tekrar uğraşmak istemeyebiliriz.

  • Direct Upload’da ilişki kısmını kendisi hallediyor. Yamulmuyorsam bir oluşturulan direkt dosyanın UUID’sini kaydediyordu.