Balkan Ruby 2024 [26-27 Nisan]

Merhaba :wave:

Balkan Ruby 2024, 26-27 Nisan’da Bulgaristan Sofya’da oluyor. Kimler bilet aldı, kimler gidiyor, vize konularını nabtınız? Diğer tüm konuları konuşalım :slight_smile:

Sevgiler.

1 Like

Ben etkinlik biletini aldım. Vizem olduğu için vize konusunu bilmiyorum. Ama bildiğim Bulgaristan ayrı vize istiyor Schengen’iniz yoksa. Varsa da Multi giriş çıkış Schengen olmasını istiyorlarmış.

Biz şirket ile bir hafta öncesinde olacağınız yüksek ihtimal. o yüzden uçak ve konaklama onlara göre olacak benim için.

Ben de bilet aldim. Haftaya da vizeye basvurucam, umarim pasaport bekletmezler aylarca.

1 Like

süper! istersen abi bi dilekçe de ekle vize başvurunu. şu tarihlerde konferansa gidiyorum, vizem sonuçlarınsa mutlu olurum vs gibi.

Konaklama için ortalama gider ne kadar oluyor acaba?
Uçak bileti 200-250 euro civarı tutuyor, bir kabataslak hesap yapmak güzel olur :slight_smile:

Ne kadar kalacaksın hangi otelde kalmak istiyorsun gibi konulara göre fiyat değişir abi. Booking’den bakabilirsin hızlıca bence.

Ben de gelirim. Bilet de alayım hatta Early Bird hala aktifken. Ama daha önce hiç yurtdışına çıkmadım ama yeşil pasaportum var. Şöyle sorular var kafamda:

  • Vize almam gerekir mi?
  • Ailecek gelecek olursam uçakla gelmek mi, araba ile gelmek mi mantıklı olur? Araba ile gelecek olursam ayrıyeten hangi işlemleri yaptırmalıyım?

Yurtdışına gitme düşüncesi beni heyecanlandırdı doğrusu, ilk defa bu kadar yaklaştım. Tecrübeli birisi sorularıma cevap verirse, biletleri alayım hemen. Teşekkür ederim.

1 Like

Bilet aldım. Bir ihtimal araba ile gideceğim. Araştırdığım kadarıyla, yeşil pasaportum yeterli ve vize almama gerek yok. Araba için de Kapıkule’den yeşil sigorta alınabiliyormuş. Sadece eski ehliyetimi çipli ehliyet ile değiştirmem gerek. Orada görüşürüz sevgili Ruby severler! =)

1 Like

Arabamda boş yer var, yakıt masrafını bölüşerek birkaç kişi alabilirim İstanbul’dan. Aynı şekilde otel konusunda da yardımlaşmak isterim. Aynı yerde kalmak birçok açıdan bize avantaj sağlayabilir. Bir WhatsApp grubu ya da benzeri bir grup mu kursak?

Benim uçak, kalıcak yer ve konferans bileti tamam :slight_smile: Allah’tan bişi olmasa oradayız bizim şirketten iki Türk arkadaş ile. Hatta biri @rendekarf :heart:

Biz Sofya’ya biraz önce gidiyoruz şirketten arkadaşlar ile. Sofya merkezde bir AirBnB tuttuk. İstanbul’dan 13:35 uçağı ile Sofya’ya gidiyoruz 23 Nisan’da. Pazar günü de 15:45 Istanbul uçağı ile dönüyoruz.

1 Like

Ben 24 Nisan akşamı oradayım. Otel tamam. Gidiş-geliş de araba ile. 25 Nisan günü Sofia şehir turlarından birine katılırım diye düşünüyordum. Siz ne yapmayı düşünüyorsunuz?

1 Like

Ben de aldim biletimi ama henuz konaklama ve ulasim icin plan yapmadim. Buyuk ihtimalle en az 1 gun oncesinden orda olurum diye planliyorum. Sofya ekspresi ulasim secenekleri arasinda.

1 Like

Konaklamayı Hostel Mostel’den ayarladım ben. Araba ile 24 Nisan Çarşamba günü gideceğim. İstanbul’dan bir arkadaş katılabilir ama kesin değil. Araba ile yolculuk düşünürsen, özelden yaz, tartışalım.

1 Like

Selam @ismailarilik , cevabin icin tesekkurler. Ben trenle gitmeyi dusunuyorum ama henuz kesinlesmedi. En kotu Sofya’da gorusuruz, ben de birkac gun oncesinden gitmeyi dusunuyorum.

Ben Perşembe günü Sofia’yı turlamayı düşünüyorum. Hatta şuna katılmayı düşünüyorum Perşembe günü için: https://freesofiatour.com/ Tabi daha iyileri de olabilir, henüz araştırmadım. Telefon numaramı özelden yazacağım, o şekilde haberleşmesi daha kolay olur.

1 Like