Alp Turkay

Selamlar herkese :wave: :raised_hand_with_fingers_splayed: ben Alp. Topluluğa İzmir’den katılıyorum.

Son sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Bir buçuk ay gibi bir süre sonra mezun olacağım gibi görünüyor :sweat_smile:. Birazcık kendimden bahsedecek olursam; neden bilmiyorum ama hobi olarak da kod yazıyorum ayrıca amatör bir şekilde davul :metal: çalıyorum. Genel olarak uygulama geliştirmekten hoşlanıyorum. Ruby ve Rails kullanarak bu işi yapmanın daha zevkli olacağını düşündüğüm için kariyerime bu teknolojiler ile devam etmek istiyorum.

Tecrübelerime gelecek olursak; üniversiteye girmeden önce Flask ve Django kullanarak birkaç web uygulaması yapmıştım. Web uygulaması yapmak hoşuma gitmişti fakat o zamanlar aklım birazcık Veri Bilimine kaydı ve onun üzerine yoğunlaşmaya başladım bir süre. Staj sırasında Flutter yazdım çoğunlukla. Sanırım biraz maymun iştahlıyım :upside_down_face:.

Şu anda Michael Hartl’ın The Ruby on Rails Tutorial kitabını okuyarak RoR’da kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Genellikle VS Code kullanıyorum ama gönlümde Vim yatıyor :hugs:

Çok aktif olmamakla beraber Twitter hesabım. Bu da Github hesabım.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler :love_you_gesture:

3 Beğeni

Aramiza hos geldin @alpthedev :slight_smile:

1 Beğeni

Hoş geldin @alpthedev :wave:

2 Beğeni

Hoş geldin @alpthedev :slight_smile:

2 Beğeni

Hoş geldin @alpthedev :wave:

1 Beğeni

Hoşgeldin @alpthedev,

Sanırım çoğumuz böyleyiz. :smiling_face_with_tear::smiling_face_with_tear:

Öğrendiklerini ya da kitapla ilgili düşüncelerini yazmayı düşünür müsün? Hem yeni başlayanlara faydalı olabilir.

1 Beğeni

Merhabalar,
Yazıyı yazdığım dönem başvurduğum bir Java bootcamp vardı ve ona katıldığım için RoR’a ara vermek durumunda kaldım. Kitaba devam edersem mutlaka düşüncelerimi paylaşırım. Ayrıca Yakut serisini takip ediyorum gayet keyifli oluyor :smiley: