Alp Turkay

Selamlar herkese :wave: :raised_hand_with_fingers_splayed: ben Alp. Topluluğa İzmir’den katılıyorum.

Son sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Bir buçuk ay gibi bir süre sonra mezun olacağım gibi görünüyor :sweat_smile:. Birazcık kendimden bahsedecek olursam; neden bilmiyorum ama hobi olarak da kod yazıyorum ayrıca amatör bir şekilde davul :metal: çalıyorum. Genel olarak uygulama geliştirmekten hoşlanıyorum. Ruby ve Rails kullanarak bu işi yapmanın daha zevkli olacağını düşündüğüm için kariyerime bu teknolojiler ile devam etmek istiyorum.

Tecrübelerime gelecek olursak; üniversiteye girmeden önce Flask ve Django kullanarak birkaç web uygulaması yapmıştım. Web uygulaması yapmak hoşuma gitmişti fakat o zamanlar aklım birazcık Veri Bilimine kaydı ve onun üzerine yoğunlaşmaya başladım bir süre. Staj sırasında Flutter yazdım çoğunlukla. Sanırım biraz maymun iştahlıyım :upside_down_face:.

Şu anda Michael Hartl’ın The Ruby on Rails Tutorial kitabını okuyarak RoR’da kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Genellikle VS Code kullanıyorum ama gönlümde Vim yatıyor :hugs:

Çok aktif olmamakla beraber Twitter hesabım. Bu da Github hesabım.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler :love_you_gesture:

3 Likes

Aramiza hos geldin @alpthedev :slight_smile:

1 Like

Hoş geldin @alpthedev :wave:

2 Likes

Hoş geldin @alpthedev :slight_smile:

1 Like