Airpods 3 vs Airpods Pro vs?

Selam,

Bu konuda biraz kararsizim ve destege ihtiyac var. :slight_smile:
Bose QuietComfort 35 II istiyordum bi ara ama Airpods aklimi celdi.
Ama airpods pro’nun ‘kulagimda bisi var’ hissi biraz acaba dedirtti. Uzun sure(10-15dk’dan fazla) kullanma firsati bulamadim. Ne dusunuyorsunuz?

airpods 3’ü denemedim ama airpods pro’dan memnunum genel olarak. bazen telefonda pair problemi yaşayabiliyorum özellikle pil durumu düşükken. noise cancelling baya iyi çalışıyor. kulağımda birşey var hissi çok olmuyor bende. müzik dinlerken performans istiyorsan aşırı tatmin etmeyebilir fakat genel olarak iyi.

1 seneden fazladır Airpods Pro kullanıyorum ve aşırı memnunum. Noice cancelling özelliği boyutuna göre çok iyi çalışıyor. Ayrıca hiç rahatsız olmadım kulağımda durmasından. Belki kulak boyutuna uygun ucu takmamış olabilirsin.
Kulaklığın tek eksi yanı şu; etrafındaki her türlü sesi karşı tarafa gönderiyor. Örneğin dışarıda sesli bir yerde yürürken karşıdaki kişi senin sesinden çok dış sesi duyabiliyor.

6 farklı kulaklığını kullanmış ve hâlâ 2 high-end kulaklığını kullanan biri olarak sadece Sennheiser diyorum. Kablosuz olarak da Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2 ANC Kulak İçi Bluetooth Kulaklık denemeni isterim. Gürültü engelleme ve izolasyon konusunda her zaman en iyisidir.

Apple ürünlerinden Sennheiser’e geçirdiğim bir sürü arkadaşım var. Nedeni ise insanlarda Apple ürünlerinin aşırı kaliteli olduğuna dair bir yanılgı var. Sennheiser bu yanılgıyı ilk denemede yok ediyor.

İstanbul’da olduğunu varsayıyorum Kanyon AVM’de deneyim merkezi var. Yolun düşerse mutlaka oraya uğra @yasar

2016’dan beri Bose QC35’i neredeyse çalıştığım her gün kullandım. Şu ana kadar sadece 2 defa kulak süngerini değiştirdim. Onun haricinde 2016’da nasılsa hala aynı şekilde çalışıyor. Kısacası tavsiye ederim.

Ayrıca, önceliğin modelden ziyade tarza karar vermek olmalı diye düşünüyorum:

1. Over-ear
  2. On-ear
  3. In-ear
  4. Earbuds

Uzun kullanımda rahatlık, aktif ses engelleme ve pil süresini hesaba kattığımızda benim tercihim over-ear oluyor. Youtube halkıda over-ear için 3 tane modelde fikir birliğinde:

1. Apple Airpods Max
  2. Sony MX
  3. Bose QC

“1. nesil Apple ürünü alınmaz” tezim olduğu için de ya Bose QC ya da Sony MX derim.

Bose ve Sony’i fiyat için eleyeceksek Ümit’le Furkan’ının önersini dinlerdim. :slight_smile: Yorum izlemek istersen Verge’de çalışan Becca tam bir earbud hastası ve baya güzel videoları var.

Ben de benzer sekilde 2017 Ekim’inden beri Bose QC35ii kullaniyorum. Ayni sekilde 2 kere sungerlerini degistirdim (yaklasik 2 yilda bir dagiliyorlar, en azindan benim kullanimimla). Sunger degisimini de hep orijinal sungerlerle yaptim ki noise-cancelling’de azalma olmasin, o nedenle her degisim 35 USD gibi bir sey oldu.

Onun disinda cok ama cok memnunum. Tek derdim case’inin buyuk olmasi ve seyahatte buyuk case’in carry-on’da cok yer kaplamasi idi, ki bu over-ear tum kulakliklar icin ayni, hatta QC35 en az yer kaplayanlarindan. Bu seyahatimde indirimden Bose QC Earbuds aldim bir cift. Donus ucaginda onlarla seyahat ettim, epey iyi performans verdiler. Uzun sure sonra (4-5 saat) biraz kulak agrisi yapti. En kucuk uclara gecmeme ragmen sanirim hala benim kulagima biraz buyukler.

1 Beğeni

Herkesin yorumları için çok teşekkür ederim.
Bose QC25 denemiştim ve ilk denediğim ANC kulaklıktı. Aşırı iyi bir ürün. Bluetooth modülü falan almak gerekiyordu tabi. QC35 II(2017) elde kalanlar ve 2021’de hoşuma gitmeyen renkler haricinde bulamadım Türkiye’de. Hoşuma gitmeyen seviyeler bile 5k seviyesine çıkmış…

Sonuç olarak Sennheiser aşırı iyi fakat tasarımları bana pek hitap etmiyor. Bir arkadaşımda aynı kulaklık var, denedim, aşırı başarılı bişi. Yine de sepete eklemiştim.

Sonuç olarak almayı düşündüğüm şu kulaklıklar kalmıştı:

1. Airpods Pro
  2. Airpods 3
  3. Sennheiser Momentum True Wireless 2 ANC
  4. QC 35 II (2017)

4.'yü yazın dışarıda kullanırken ölebileceğimi düşünüp eledim ve tam o sırada baya uygun bir fırsat yakalayıp Airpods’ları(evet, airpods 3 ve pro) satın aldım. Böyle olunca Sennheiser da elendi(konu tamamen duygusal).

Airpods Pro ve 3’ü denedikten sonra kesinlikle Pro diyorum. İkisi de kulakta aynı hissi veriyor neredeyse. Pro’yu bir süre kullandıktan sonra unutuyormuşsunuz gerçekten ve üst kattan gelen saçma sesleri vesaire susturduğu için ANC aşırı iyi geldi.

Ve kirlendiğinde sadece uçlarını değiştirebiliyorsunuz, eski kablolu kulaklıkları güç bela temizliyordum. Bu kesinlikle çok önemli bi’ detay.

Airpods 3’ün eski tasarımıyla arasında ciddi bir fark var. Airpods pro gibi ama değil gibi de. Eski tasarımı kadar da iyi gelmedi bana ama tasarımı daha güzel.
Airpods Pro’dan sonra direkt kutuya koyup, iade sürecini başlattım. :slight_smile:

4 Beğeni

Güle güle kullan. :man_dancing:t2: